Nasze panie

Anna Ławniczak-Muzykanci

Jestem nauczycielem kontraktowym, który ukończył studia pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej z wychowaniem fizycznym. Jako nauczyciel pracuję od 2012roku. Praca ta daje mi wiele radości i satysfakcji. Wiek przedszkolny to dla dziecka czas, kiedy może bawić się, a jednocześnie rozwijać i poznawać świat. Staram się, aby każdy dzień w przedszkolu był ciekawy, a dziecko twórcze i szczęśliwe. Prywatnie jestem mamą Jasia. W pracy kieruję się zasadą: „Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.”

 

 

 

 

 

 

 

Anna Talak- Zdobywcy

Jestem nauczycielem kontraktowym. Ukończyłam studia o specjalizacji edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna z wychowaniem fizycznym. Praca z dziećmi jest dla mnie niezwykłą przygodą. Każdy dzień spędzony z przedszkolakami jest inny. Kluczem do zrozumienia dzieci jest odkrycie, iż są małymi i niezwykłymi ludźmi, którzy mają swoje duże potrzeby i małe troski. Największą satysfakcję czerpie z radości i zadowolenia moich małych podopiecznych.

 

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"
Janusz Korczak

 


 

 

 

 

 


 

 

Kamila Prałat- Poszukiwacze
 

Nauczyciel kontraktowy. Ukończyłam studia magisterskie o specjalizacji pedagogika opiekuńczo-wychowawcza na UAM-ie w Poznaniu oraz studia podyplomowe, specjalność wychowanie przedszkolne i kształcenie zintegrowane. Moja praca daje mi dużo satysfakcji. Lubię prowokować dzieci do samodzielnego wyciągania wniosków, poznawania świata i do samodzielności po prostu… Najcenniejszą dla mnie nagrodą jest szczery uśmiech i zadowolenie „moich dzieci”.

Prywatnie jestem mamą dwójki wspaniałych dzieci: Michała i Hani.

 


 

 

 

 Sylwia Kosz- Odkrwycy

Jestem nauczycielem kontraktowym, ukończyłam pedagogiczne studia wyższe na kierunku Edukacja Przedszkolna i Wczesnoszkolna. Moim marzeniem zawsze była praca w przedszkolu, rozwijanie wrodzonych zdolności dzieci oraz pomaganie im w poznawaniu świata. Dodatkowo, aby podnieść swoje kwalifikacje ukończyłam kurs kwalifikacyjny z Terapii Pedagogicznej, który pomaga w indywidualnej pracy z dziećmi, także z dziećmi ze szczególnymi potrzebami. W swojej pracy wykorzystuję różnorodne metody aktywizujące: Metoda projektów, Edukacja przez ruch, Metoda Ruchu rozwijających Weroniki Scherborne, Metoda dobrego startu. Uwielbiam spędzać czas na zabawie z dziećmi, ponieważ jestem przekonana, że: „Dziecko, bawiąc się, doznaje po raz pierwszy w życiu radości twórcy i władcy." (Antoni Kępiński)   

 

 


 

 

 

 

 

 

Anna Szambelan - Plastusie

Jestem absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Studiowałam Pedagogikę specjalność: wychowanie przedszkolne i nauczanie początkowe. Doświadczenie zawodowe zdobywałam podczas 2-letniej pracy w żłobku, to było moje pierwsze zetknięcie z pracą z dziećmi, właśnie wtedy utwierdziłam się, że chcę być pedagogiem i pracować z małymi dziećmi. W pracy wykorzystuję różne metody, ale najbardziej lubię Metodę Dobrego Startu. Praca w przedszkolu daje mi samozadowolenie oraz satysfakcję, nie wyobrażam sobie innego zawodu. Moje hobby to jazda na rowerze, spacery oraz muzyka.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Natalia Mankiewicz – Półnutki

Jestem nauczycielem z czteroletnim stażem.
Ukończyłam studia magisterskie na kierunku: Wychowanie Fizyczne ze specjalizacją gimnastyka korekcyjno- kompensacyjna oraz studia podyplomowe na kierunku Wychowanie Przedszkolne i Edukacja Wczesnoszkolna. Praca z dziećmi daje mi wiele radości i satysfakcji. Jestem osoba uśmiechniętą, cierpliwą i bardzo zaangażowana w swoją pracę. Prywatnie lubię sport, jestem instruktorką aerobiku.
Moją pasją są również zwierzęta. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Marta Borowiak- Sportowcy

Jestem absolwentką studiów magisterskich UAM specjalność pedagogika opiekuńczo- wychowawcza oraz studiów licencjackich edukacja wczesnoszkolno- przedszkolna. Praca z dziećmi była zawsze moim marzeniem, a ukończone studia utwierdziły mnie w tych przekonaniach. Praca sprawia mi dużo radości, a codzienny kontakt z przedszkolakami ich uśmiechnięte twarze sprawiają, że staje się ona przyjemna. 

 

 

 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 

 

Emilia Tomiak- nauczyciel wspomagający

Jestem nauczycielem kontraktowym. Ukończyłam studia licencjackie o specjalizacji pedagogika opiekuńczo- wychowawcza na PWSZ w Lesznie. Studia magisterskie kontunuowałam na WSH w Lesznie na specjalności wychowanie przedszkolne i kształcenie zintegrowane. Uwielbiam dziecięce uśmiechy, radość oraz oddanie. Dlatego też w mojej pracy chcę dać im to samo poprzez zabawę i naukę. Pracuję różnymi metodami aktywizującymi. Najbardziej lubię Edukację przez ruch. Prywatnie jestem mamą dwójki cudownych chłopaków.