TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Kraina Zmysłów

Kraina Zmysłów- Sensorycznie się rozwijam, bo skaczę, biegam, badam i dotykam

Celem Programu:

– jest dostarczenie dzieciom zróżnicowanych bodźców sensorycznych wspierając ich rozwój pod kątem prawidłowej integracji sensorycznej

– przybliżenie dzieciom czym są zmysły i jaką rolę pełnią w życiu człowieka

– rozwijanie kreatywności i chęci eksplorowania otoczenia poprzez różnorodne dostarczanie bodźców

– doskonalenie umiejętności współpracy w grupie

– wyciszenie negatywnych i wyzwalanie pozytywnych emocji

– integracja środowiska pedagogicznego realizującego Ogólnopolski Program Kraina Zmysłów

Czytanie ma moc

Czytanie ma moc w każdym wieku! A może nawet im się jest mniejszym, tym moc bywa silniejsza!

Chcemy pokazać przedszkolakom „moc przytulania Misia”, bo od kołyski wiadomo, że to ważna sprawa (Miś zwany Paddington M. Bond). Odkryjemy wspólnie moc przyjaźni i co się dzieje z człowiekiem, kiedy jej zabraknie (Mój wieloryb B. Davies). Będziemy bawić się słowami i śledzić sekrety przedmiotów z naszych domów (Wierszyki domowe Michała Rusinka). A na koniec odkryjemy mega moc filozofowania, bo wiadomo nie od dzisiaj, że dzieci robią to najlepiej (Jestem. Filozoficzne pytania, które zadają sobie dzieci Hanny Łupińskiej).

Działaj z imPETem

„Działaj z imPETem!” to innowacyjny projekt edukacyjny, którego celem jest zwiększanie świadomości ekologicznej w zakresie segregacji odpadów i pomoc w rozumieniu recyklingu. Chcemy już od najmłodszych lat uświadamiać dzieci o konieczności segregacji odpadów i korzyściach płynących z recyklingu zarówno dla nas samych, jak i naszej planety. Dlatego tworzymy narzędzia, dzięki którym nauczymy młodsze pokolenia, jak dbać o naszą wspólną przestrzeń. W projekcie „Działaj z imPETem!” uczymy w jaki sposób należy postępować z opakowaniami w domu, szkole i w najbliższym otoczeniu. Nasze działania to odpowiedź na potrzeby społeczeństwa w zakresie edukacji o segregacji odpadów. „Działaj z imPETem!” jest programem, który w łatwy i ciekawy sposób ma przekazywać wiedzę, pomóc przyswajać nowe informacje, zrozumieć je i zapamiętać. Nasza kampania to sposób na edukację ekologiczną, która przynosi efekty.

Czyściochowe Przedszkole

W tym roku szkolnym Plastusie biorą udział w programie CZYŚCIOCHOWE PRZEDSZKOLE

Czyściochowa Akademia to program edukacyjny dla żłobków, przedszkoli i klas I-III szkół podstawowych, którego celem jest kształtowanie i utrwalanie dobrych nawyków higienicznych wśród najmłodszych. W programie  czekają na nas  bezpłatne materiały edukacyjne m. in. gotowe scenariusze zajęć, propozycje zabaw, gier oraz materiały do kontynuacji nauki w domu. Z myślą o przedszkolach  przez cały rok szkolny 2021/22, odbywa się akcja Czyściochowe Mistrzostwa – co miesiąc na dzieci i nauczycieli czekają konkursy czy higieniczne święta.

WESOŁY OGRÓDEK – OGRÓD Z DZIEĆMI I DLA DZIECI

Wielozmysłowe poznawanie świata

 

Ogródki zielone w przedszkolu mają przede wszystkim zadanie edukacyjne – uczą obowiązkowości, systematyczności i odpowiedzialności, ale też zasad prawidłowego odżywiania się – w ramach zajęć praktycznych. Dzieci dowiadują się, że warzywa i owoce nie są „produkowane” w sklepach. Poznają cały proces „powstawania” rośliny – od nasionka po dojrzały okaz. Takie działania uczą dzieci cierpliwości i pokory. Nie wystarczy bowiem rośliny tylko zasiać – trzeba też o nią dbać.

„Wesoły ogródek – ogród z dziećmi i dla dzieci” to nie tylko zajęcia w ogródku, to także poznawanie środowiska przyrodniczego wokół nas, wzbogacanie kącika przyrody poprzez zabawy badawcze, warsztaty techniczne.

Projekt rozwija u przedszkolaków zainteresowania środowiskiem przyrodniczym i kształtowanie postawy ekologicznej. Ma też na celu rozpowszechnienie wśród dzieci postawy związanej ze zdrowym odżywianiem się i dotarcie z tą ideą do rodzin  przedszkolaków.

Projekt Samochód