TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

WESOŁY OGRÓDEK – OGRÓD Z DZIEĆMI I DLA DZIECI

Wielozmysłowe poznawanie świata

 

Ogródki zielone w przedszkolu mają przede wszystkim zadanie edukacyjne – uczą obowiązkowości, systematyczności i odpowiedzialności, ale też zasad prawidłowego odżywiania się – w ramach zajęć praktycznych. Dzieci dowiadują się, że warzywa i owoce nie są „produkowane” w sklepach. Poznają cały proces „powstawania” rośliny – od nasionka po dojrzały okaz. Takie działania uczą dzieci cierpliwości i pokory. Nie wystarczy bowiem rośliny tylko zasiać – trzeba też o nią dbać.

„Wesoły ogródek – ogród z dziećmi i dla dzieci” to nie tylko zajęcia w ogródku, to także poznawanie środowiska przyrodniczego wokół nas, wzbogacanie kącika przyrody poprzez zabawy badawcze, warsztaty techniczne.

Projekt rozwija u przedszkolaków zainteresowania środowiskiem przyrodniczym i kształtowanie postawy ekologicznej. Ma też na celu rozpowszechnienie wśród dzieci postawy związanej ze zdrowym odżywianiem się i dotarcie z tą ideą do rodzin  przedszkolaków.

Projekt Samochód